העיירה טודטנאו       

טודטנאו לא מזיק לדעת!
העיירה טודטנאו שוכנת בדרום היער השחור, בין רכס הפלדברג לרכס הבלשן ובגובה שבין  570-1390 מ' מעל פני הים . בעיירה טודטנאו גרים  2214 תושבים בטודטנאו רבתי 4783 תושבים רובם ימנים תומכי אנגלה מרקל . כשמתכוונים לטודטנאו רבתי, צריך להסביר את הענין שטודטנאו מורכבת ממספר "ישובונים" קטנים שהם תחת מועצה אחת - טודטנאו . חלק מהישובים יעניינו אתכם כשתתחילו לסגור את דירת הנופש שלכם ביער השחור . אתן דוגמא לישובי טודטנאו: פרג,מוגנברון,שלכטאו,פאהל,ברנדנברג, אפטרשטג והמפורסם מכולם הוא טודטנאוברג, שזה בעצם טודטנאו עלית . בגרמנית אגב מבטאים טודטנאו, הד' לא נשמעת, ולנו הישראלים זה מזכיר את קבוצת הכדורגל היהודית של לונדון טוטנהם...    .  

מיקום העיירה טודטנאו
העיירה טודטנאו, כמו טיטיזה, פלדברג, לנצקירש, או הינטרצרטן למשל, היא בעלת מיקום מעולה לטיולי כוכב ביער השחור, ושכנות אלזס ודרך היין בצרפת, שוייץ והבודנזה, מה שמכונה ע"י ישראלים אגם קונסטנץ . מלבד המיקום המעולה יש בה ובסביבתה אטרקציות פופולריות, כגון: הרכבל ומגלשות ההרים בטודטנאו, שטיינואזנפארק, מסלול רגליים יחפות במוגנברון, רכבל לפדברג, בית הטבע והמגדל בפלדברג, העיירה טיטיזה עם מרחצאות ופארק המים גלקסי ועוד . בטודטנאוברג קיימים גם מפלי טודטנאו שנופלים מגובה של לא פחות מ-97 מ'!  . המיקום מעולה כי העיירה שוכנת על כביש 317 המוביל בצפון אל הפלדברג והטיטיזה ובצד השני של העיירה, אפשר להגיע בנקל בכביש L126 אל העיר פרייבורג בירת היער השחור או גם לאלזס ודרך היין בצרפת וכמובן לפארק החביב בעיירה אובריד שטיינואזנפארק .

היתרון של לינה בדירה בעיירה טודטנאו או בבית מלון בטודטנאו, הוא קבלת כרטיס ברגולט  שמקבלים מבעלי הדירה, כרטיס ברגולט הוא כמעט כמו הכרטיס האדום מקנה כניסה חינם לאטרקציות שוות והנחות ללא מעט נקודות ענין . הרכבל בפלדברג+המגדל+בית הטבע חינם עם כרטיס טודטנאוברגוולט . הרכבל ומגלשות ההרים בטודטנאו חינם למחזיקי הכרטיס . הפארק האהוב על ילדים ומשפחות ביער שטיינואזנפארק חינם!!!!  . מרחצאות ויטה קלסיקה בבד קרוצינגן חינם ועוד .

היכן ללון?     
השאלה הזו תלויה בהרכב ובאופי הנוסעים .  משפחה עם ילדים כדאי לה ללון בדירה עם שניים או שלושה חדרי שינה . דירה כזו בעיירה טודטנאו, היא בעצם כמו דירה בבית אצלנו בישראל, עם מטבח מאובזר, סכו"ם מחבתות, סירים וכו, גז אלקטרוני, ברוב הדירות יש גם תנור ומיקרוגל .  ברוב הדירות אין ארוחת בוקר, כי המטרה של לשכור דירה היא להתנהל בעצמך בדירה עם ארוחות . יש משפחות שזה תפור עליהן, כמו משפחה דתית למשל שרוצה להגיע ליער השחור, חייבת לשכור דירה כדי להכין את הארוחות בעצמה .   אבל בשנים האחרונות גם אנשים שאינם דתיים מעוניינים מאד בפורמט הזה של לשכור דירה ביער השחור ולאכול מה שרוצים בזמן שרוצים והכי חשוב שזה חוסך סכום לא מבוטל מעלות הטיול ביער השחור . דירות גם זולות בהרבה מחדר במלון . אבל יש לא מעט משפחות שמוכנות לשלם יותר ולקבל בית מלון עם ארוחת בוקר ואולי גם פסיליטיס שבית המלון מציע .    בטודטנאו ובעקר בטודטנאוברג יש כמה מלונות מפנקים שיענו על צרכיכם כמו שוורצואלד וולנסהוטל  מלון ברגויטל   מלון הריהוף   מלון ארניקה  מלון זונאלם   וגם מלון חביב בניהול משפחתי קורץ

דירות מומלצות בעיירה טודטנאו והסביבה:
דירת שני חדרי שינה בטודטנאו    דירה לארבעה בטודטנאו  דירה לחמישה בטודטנאוברג  דירה לשלושה בטודטנאו 

דירה לחמישה בטודטנאו-ברנדנברג  דירות מצוינות לארבעה אנשים בטודטנאוברג  מבחר דירות ל-4 בטודטנאוברג


עוד באיזור טודטנאו
צימרים מצוינים בטודטנאו-פאהל   מלון משפחתי גרינרבאום בטודטנאו מוגנברון  מלון כפרי בטודטנאו ברנדנברג

מלון גרני עם כרטיס אדום ומפלים מוארים בעיירה מנצנשוואנד  מלון עם ספא וחמאם באייטרן

מלון מעולה למשפחות עם כרטיס אדום מיקום פנטסטי ברכבל של הפלדברג

מלון משפחתי חביב מאד עם כרטיס אדום בעיירה לנצקירש יש חדרים ודירות עם ארוחת בוקר טובה

מלון ברמה בלנצקירש עם כרטיס אדום נוף מהמם ארוחת בוקר טובה מאד מיקום מצוין

מלון B&B  משפחתי כפרי נוף ארוחת בוקר מיקום מעולה

דירה מעולה במיקום מצוין בעיירה לנצקירש ל-6 נפשות