כשרות ביער השחור

שואלים אותי הרבה, איך עושים טיול כשר ליער השחור? אז ראשית חייבים לומר שאין מסעדות כשרות ביער השחור עצמו, אבל אפשרויות קיימות בהחלט לדתיים וגם למסורתיים​ ואני אתן לכם מספר פתרונות:

***דתיים או מסורתיים שעורכים טיול ליער השחור ורוצים לאכול כשר, יכולים להביא כל מה שירצו, כן כל מה שאתם אוהבים.  הרי בארץ אנחנו עושים קניה ענקית ברשתות הגדולות שמספיקה לשבועיים שלוש. את אותה הקניה תעשו לצורך טיול ליער השחור, ושוב אתם יכולים להביא כל מה שתרצו: שניצלים,עופות, דגים, גבינות, סלטים, הכל!. אני נוסע בכל שנה ומביא עמי כמות רצינית של אוכל (מעל 40 ק"ג) ועד היום לא התקלקל(חמסה חמסה) לי שום דבר!. אין בעיה להכניס לגרמניה. מחלקים את הקניה למספר תיקים קטנים ומחלקים בין כל הנוסעים, כל אחד סוחב תיק קטן עם אוכל כשר ושלום על ישראל. הלינה ביער השחור היא בד"כ בדירה, כך שזה מאפשר לנו להכין איזה אוכל שאנחנו רוצים ובדרגת כשרות הרצויה לנו. אני גם מביא איתי סירים חד פעמיים מעולים שאפשר לקנות בכל חנות של חד פעמי. ממלאים את הסירים במוצרים, משתמשים לאורך כל הטיול וזורקים בסוף.  כדאי גם לקנות מסננת לספגטי שהיא שטוחה, כדי להכניסה בנקל למזוודה. היא כמובן נפתחת להיות עמוקה בשעת השימוש. עתה שיש בידינו מוצרים כשרים בטיול ביער השחור, נשאר רק לקנות בסופר ביער השחור, ירקות, ביצים ולחם. בנוגע ללחם מותר לקנות רק לחם שיפון(מישברוט), לחם כפרי (באוארנברוט) ולחמניות סנדויץ' (זמל). כלומר לחם בלי כל התוספות והקשקושים. רק קמח ומים. 

***יש בחור ישראלי חביב מאד שגר בפרייבורג ביער השחור, בשם גיא בן יעקב, שהוא יכול לספק לכם אוכל כשר עד לצימר שלכם לכל הטיול, לימים בודדים, או רק לשבת למשל.  
צרו איתו קשר 
בטלפון 0049-7617-919913. במשרד 0049-07617-919914.
המייל שלו info@europedrop.com

***מי שנוחת במינכן בדרכו ליער השחור,יכול להגיע תחילה למכולת דנאל במינכן, שבה יש הכל, מוצרים כשרים מהדרין!.  בכתובת Pilgersheimer Str. 44, 81543 München.   

***מי שנוהג בכל טיול להגיע לבית חב"ד, אז כדאי לדעת שבעיר שטרסבורג יש בית חב"ד אשר שוכן ברחוב   59 Rue du Faubourg de Pierre.    טלפון: 0033-3-88-75-66-05 

***בהמשך לסעיף האחרון, שטרסבורג היא פתרון לא רע למשפחות דתיות שרוצות לאכול כשר ביער השחור. הבעיה היחידה היא ששטרסבורג שוכנת מעל לשעה נסיעה מדרום היער השחור, שממנו עורכים טיול כוכב ביער השחור. רוב הדתיים עורכים טיול ביער השחור ולנים בדרום היער ורק בשבת לנים במלון בשטרסבורג, בד"כ יומיים. הם ממשיכים לשלם על הדירה בדרום היער, כולל שבת למרות שהם לא נמצאים שם, וחוזרים במוצא"ש או בראשון.  המלון בשטרסבורג צריך להיות במרחק הליכה סביר מבית כנסת, מסעדות כשרות ובתי קפה כשרים בשטרסבורג.
דוגמא למלונות בשטרסבורג מומלצים, לדתיים ושומרי מסורת העורכים טיול ליער השחור.

מלון בשטרסבורג בסמוך לבית קפה מהדרין קרוב לבית כנסת מסעדות כשרות ומאפיות כשרות

מלון מצוין בשטרסבורג מתאים לדתיים, קרוב לבית כנסת, ניתן לקבל גם ארוחת בוקר כשרה

מלון מעולה בשטרסבורג מיקום מצוין רק 6 דקות הליכה מבית כנסת 

מלון מצוין בשטרסבורג במרחק של 17 דקות הליכה מבית כנסת עץ החיים

מלון דירות בשטרסבורג מומלץ למשפחות כרבע שעה מבית כנסת עץ החיים

דירות סטודיו איכותיות כ-11 דקות מבית כנסת עץ החיים

מלון דירות מומלץ בשטרסבורג לדתיים רק 14 דקות מבית כנסת עץ החיים

מלון מצוין בשטרסבורג רק 17 דקות הליכה מבית כנסת עץ החיים

מלון דירות מומלץ בשטרסבורג רק 19 דקות הליכה מבית כנסת עץ החיים

מלון מעולה בשטרסבורג רק 14 דקות הליכה לבית כנסת עץ החיים

מלון בשטרסבורג זול בניהול משפחתי רק 14 דקות הליכה לבית כנסת עץ החיים