אלזס הוא אחד האיזורים הכי יפים בצרפת.  חבל אלזס שוכן ממערב ליער, הוא יעד קרוב ופופולרי בו נמצאות שתי ערים מקסימות שטרסבורג הבירה וקולמאר עם תעלות המים והמבנים העתיקים כשכל האיזור מעוטר בגפנים טירות וחלקי טירות.

העיירות מימי הביניים מושכות אליהן תיירים רבים והנסיעה בין הכפרים בדרך הנקראת "דרך היין" היא חוויה בלתי רגילה. תיירים רבים מבקרים באלזס ופוסחים לצערי על לוריין. מי שבא לטיול ביער השחור, לא יכול לפסוח על ביקור באלזס, ואם יש בידו זמן מספיק, יכול גם להנות מנופיה הרומנטיים של לוריין. 

באלזס מגדלים את ענבי הריזלינג, מהם מפיקים יין לבן, כמו בעמקי הריין מוזל זאאר בגרמניה, והם נחשבים לבין הטובים בעולם.

באלזס אפשר לבקר בלי סוף, אבל מי בידו רק יום אחד, אסור לו לפסוח על העיירה ריקויהר, שנחשבת ליפה בכל קולמר וגם על העיר הסמוכה קולמר. סמוך לעיירה האלזסית ריקויהר, שוכנת עיירה יפיפיה בשם קייזרסברג, שמומלץ מאד לבקר בה. אם נותר זמן ובמיוחד בטיול עם ילדים כדאי לשלב ביקור בעיר מולהאוס(מילוז' בצרפתית) בה יש מוזיאון למכוניות בו אוסף מדהים של האחים שלומפף. את הביקור בעיר שטרסבורג לא כדאי לשלב עם החלק הזה של אלזס, אלא עם החלק הצפוני של אלזס, או אפילו עם באדן באדן הגרמנית.

נקודות חשובות נוספות בדרך היין
העיירה אוברנה -  היא מרכז גדול לתיירות יין באלזס. מושכת אליה תיירים רבים. שוכנת למרגלות הר סט.אודיל. הקסם של אוברניי בא אליה מבתי העץ המסורתיים המאפיינים את האיזור ושאר החומות והמבנים מימי הביניים.  בחודש אוקטובר מתקיימות חגיגות הבציר המפורסמות של אוברניי. בעיירה גם בית כנסת מ-1876.

אגוסהיים כפר קטן וציורי שהוקם במאה ה- 13, בו מייצרים יינות, שוכן למרגלות שרידי טירה בעלת 3 מגדלים הנושאת את אותו שם, שני הרחובות המתויירים ביותר הם רחוב גראנד ורחוב ראמפארטס, רחובות צרים עם בתים עתיקים מעוצבים בארכיטקטורה אופיינית לאיזור, במרכז העיר יוצאים סיורים בני 90 דקות לתיירים לעבר איזורי גידולי הגפנים גאוות הכפר,

קינצהיים  
הר הקופים  - פארק קטן וחביב , שוכן בעיירה קינצהיים כעשרים דקות מהעיר קולמא , בו קופי מאקוק מסתובבים בין מבקרי הפארק, ניתן לגעת ולהאכיל את הקופים. לא הרחק, שמורת הנשרים, בה הופעה, תצוגה של נשרים בטירה של קינצהיים, נותנים לילדים לגעת ולחוש את הנשרים מקרוב.

טורקהיים   -   עיירה עתיקה  מבוצרת, לרגלי הרי הווז', נשתמרה טוב יותר מכל עיירה אחרת בצרפת, רוב מבניה העתיקים מן המאות ה-15 וה–16 ממוקמת כשבעה ק"מ ממערב לקולמאר. העיירה מעים משולש עם 3 שערי כניסה.

הונאויר - כפר קטן וציורי השוכן למרגלות הרי הווז' , בנין העיריה מ- 1517, כנסיה, מזרקות ומבנים עתיקים נוספים מן המאה ה- 15.  בפאתי העיירה שתי אטרקציות :חממת פרפרים ופארק חסידות.


למי שטס באיזיג'ט ומחפש בתי מלון סביב השדה בבאזל ומולהאוס, לחץ כאן