סקי

עיירת הסקי הנהדרת גרמיש-פארטנקירשן     

העיירה גרמיש פארטנקירשן , היא למעשה שתי עיירות שאחדו כוחות לצורך אירוח אולימפיאדת החורף של 1936 ומאז הן למעשה תחת מועצה אחת . השם הרשמי המלא הוא גרמיש פארטנקירשן, אך הכינוי הרווח בפי כל הוא - גרמיש Garmisch  . העיירה גרמיש היא עולם ומלואו ולא בעונה מסוימת גרידא , אפשר לבלות בה ימים רבים בכל ימות השנה . גרמיש היא עיירת הסקי הטובה בגרמניה ומדהימה ביופיה , נהרות ונחלים חוצים אותה ויש בה מן האטרקציות היפות באלפים .

בגרמיש שוכן ההר הגבוה בגרמניה הצוגשפיצה , המתנשא לגובה של 2964 מ' ומומלץ לבקר בו גם מחוץ לעונת הסקי . העיירה גאה בריכארד שטראוס שגדל בעיר ואף כתב בה את "שלומית" . בעיירה זו מן היפות בעולם , מס' רב של : אגמים , נחלים , רכבלים , רכבות הרים , איצטדיון סקי , ובה מתקיים אירוח אליפויות עולם ואליפויות אירופה , לרבות אירוח תחרות ארבע הגבעות המפורסמת , הנצפית אצלנו בערוץ היורוספורט .
נהר הלויזאך חוצה את העיר,  כמו גם נהר הפארטנאך . העיירה מציעה שפע מסלולי הליכה מקסימים , אך גם שיטוט חוויתי כיפי ומיוחד במדרחובים הזוהרים כשבתי העץ המצוירים המעוטרים בפרחים מרהיבים , משווים לה מראה מושלם כשברקע פסגות ההרים , הנוף מהמם והשירות הגרמני יעיל ואיכותי .

באלפים שמשתרעים על פני שבע מדינות , אינספור עיירות , אך קימות 10 עיירות בלבד , שקבלו את הכבוד להכלל ב"טופ-טן" – רשימה קטנה ומפוארת תחת הכותרת – "עשרת הגדולים של האלפים" , גרמיש היא אחת מהטופטן , היא עיירה נחשבת ונוצצת , יש בה סטייל וואיכות המושכים אליה תיירים אמידים בעקר ובני אצולה אירופים .

העיירה גרמיש היא כאמור מס' 1 בגרמניה לספורט חורף . כל גולש יכול למצוא את מבוקשו מגולש מתחיל ועד לאחרון המקצוענים . 72 ק"מ של מסלולי סקי , סנובורד , מסלולי קפיצה מהמודרנים בעולם לרבות מסלולי אוף פיסטה נהדרים , לגולשים מנוסים לגלישה מחוץ למסלולים ועוד .

כשנגמר הסקי מתחילים חיי הלילה במועודונים , בבארים , בפאבים , ריקודים והרבה שמחה , ובצד הקולינרי שפע מסעדות גורמה משובחות וגם כאלו שמתאימות לכל כיס , לרבות קזינו שבו תנסו מזלכם בבלק ג'ק , פוקר רולטה ועוד . הנגישות קלה מאד, העיירה שוכנת כשעה נסיעה ממינכן בירת בוואריה וכ - 45 דקות מאינסברוק בירת טירול . גרמיש היא גם בסיס מעולה לטיולים בסביבה הנמצאים בקרבת מקום .

קרא עוד

חופשת סקי
 סקי בגרמיש                                            סקי בדולומיטים
     

סקי בסט.אנטון אם ארלברג                      סקי במאיירהופן
     

סקי  בזלדן                                                                    סקי בשאמוני
            


סקי באישגל                                                        סקי  בליבניו