טיטיזה העיירה מס' 1 ביער השחור

  טיטיזה היא ללא ספק העיירה מס' אחת ביער השחור . היא מסוג המקומות שמתאהבים בהם במבט ראשון. ראשית לפני שנכתוב על הטיטיזה נקדים ונספר כי רוב היער השחור הוא פסטורלי ושקט וכששומעים את המילה עיירה, רוב התיירים מדמיינים מדרחובים עמוסי חנויות, מסעדות בתי קפה וכו'. מי שחושב כך, טיול בעיירות היער השחור יפריך מחשבה זו. רוב העיירות מנומנמות משהו, לא זו בלבד שאין להן בנמצא מדרחובים עמוסי חנויות, רובן הגדול הן תפזורת של בתים בטבע הנקראים יחדיו עיירה. נכון שגם בעיירות המנומנמות של היער השחור יש מאפיה ומכולת (לא לדאוג!), אך הצביון הוא מינורי, שקט ופסטורלי, כיאה למקום יפיפה כמו היער השחור. אם הכל היה תוסס ומלא אקשן, זה לא היה יער שחור! מי שחושב שזה חסרון, ילמד על בשרו שהחסרון הזה הוא דווקא יתרונו הגדול...   הרוגע, השלווה, התפאורה כמו לקוחה מאגדות הם חלק ממרכיבים, שהציבו את היער השחור באחת מפסגות הטיולים באירופה. העיירה טיטיזה שחלק קורא לה טיטיזי, היא שילוב של טבע, ירוק, שלווה ואגם מקסים בצוותא עם מדרחוב עטור בחנויות, מסעדות ובתי קפה. וכל מי שחושש מהמסחריות הזו, אוכל להרגיע אותו ולומר שלשמחתנו למרות כל מה שציינו לעיל, הקסם של העיירה טיטיזה עדיין לא פג .

מי שאינו לן בעיירה טיטיזה , חייב בכל מקרה לבקר בה . במקרה כזה אפשר ללון בעיירות הללו
http://sefiran.co.il/copy%202%20of%20Page37.html?v=128026827

מה פירוש המילה טיטיזה?
ראשית חייבים לומר שהאות S  בגרמנית = לאות ז' בעברית  לדוגמא: SILBER  זילבר,  לכן טיטיזה ולא טיטיסה.
זֶה  בגרמנית  See  =  אגם , כמו סי  באנגלית  SEA והתחילית לפני  ה- זֶה  הוא שמו של האגם .  אזי באם שמו של האגם כנרת , יהיה שמו בגרמנית – כִּנֵרֶתְזֶה , אגם טֶגְרֶן יקרא טֶגְרֶנְזֶה, אגם בּודֶן יקרא בּודֶנְזֶה וכן הלאה. לפי כך TITISEE  טיטיזה = אגם טיטי.  מהיכן הגיעה המילה טיטי? ובכן טיטי, זה פשוט שם הקיסר טיטוס (כן ההוא ששרף את בית המקדש שלנו) שנהג להתרחץ באגם.
לאלו שאוהבים נתונים, אוכל לומר, שאגם  טיטיזה שוכן בגובה של 845 מ' נעל פני הים, שטחו הוא בסה"כ 1.3 קמ"ר  והעומק המירבי 40 מטרים בלבד.