שמי ספי רן הראשון , מומחה מס' 1 ליער השחור ולאלפים .  אני "חי" את האלפים ואת היער השחור כ - 38 שנה ו - 25 שעות ביממה . אני מכיר שם כל אבן , כל שביל , כל נחל , ולמה אני מספר לכם את זה? כי תוכלו לנצל את הידע העשיר שלי לטובת הטיול המושלם שלכם ליער השחור ולאלפים . טיול ששם דגש על ההרכב הקבוצתי , גילאי הילדים והמבוגרים , הצרכים המשפחתיים , לרבות מסלולים אטרקטיביים , מעניינים , שגם גרמנים אינם מכירים . אני מביא עמי ערך מוסף שונה , ששם את הטיול שלכם בפסגת האיכות , ברעיונות , בטיפים , בהבנת הלקוח ובקונספט הטיול . וכל מה שנותר לכם כדי לגעת בחלום , הוא להרים אליי טלפון ולהזמין אותי אליכם ליעוץ אישי ופרטי אצלכם בסלון (או במטבח אם בא לכם לפנק אותי בקפה ומאפה...) .  054-3120151  או להזמין את חוברות האלפים והיער השחור . בשורות טובות!  .דירות ביער השחור
   דירות בבודנזה     

דירות בלגולנד

לינה קרוב לשדה התעופה מינכן,פרנקפורט,ציריך ,באזל ועוד

דירות באלזס ודרך היין

טיטיזה העיירה מס' 1 ביער השחור 

אירופה פארק הלונה פארק מס' 1 באירופה 

דירות ביער השחור עם הכרטיס האדום 

כרטיס היער השחור 2020

חוברת היער השחור 2020


  אני משוחח מספר פעמים ביום עם משפחות שמעוניינות לסגור מראש צימרים ביער השחור. תוך כדי השיחה אני מגלה שהמושג צימרים ביער השחור, לא ברור בלשון המעטה לאלו שרוצים להגיע ליער השחור. אז זה מקום לעשות סדר ולהסביר את המושג צימרים ביער השחור ולפרט בנוגע לסוגי הלינות ומה מתאים למי וכו'.  אז לפני שמתחילים כדאי למחוק מהזכרון את "הצימר בגליל", כי זה גורם לציפיה מסוימת ולמחשבה כי הצימרים ביער השחור, הם צימרים בסגנון הצימרים הגליליים.  המילה צימר שפופולרית בארצנו, נגזרה אמנם מהמילה הגרמנית שפירושה המילולי חדר, אבל אין הכוונה לצימר המתאים לנופש סטטי שופע פינוקים כמו בגליל למשל.  

צימר ביער השחור הוא דבר אחר, הוא בא לתת מענה ללינה בעקר, כדי שיהיה נוח ממנו לערוך טיולי כוכב ביער ובסביבה.  הדבר השני שהרבה טועים בו לצערי, ואני מדבר על משפחות שנוסעות ליער השחור, זה שהן מחפשות צימר!!!.  המשפחות רובן ככולן, צריכות לחפש דירות ביער השחור ולא צימרים ביער השחור. הבלבול נובע בעקר מהמחשבה שצימר זה משהו מעץ כפרי במיקום פסטורלי ודירה זה משהו ממוסחר בלי האפקט של עמי ותמי.  אז ראשית אני חייב להבהיר שצימר ודירה זה אותו הדבר שניהם, כן, עץ, כפרי, פסטורלי, בטבע, אוירה של עמי ותמי וכו' וכו'...   אז בכל זאת מה ההבדלים בינהם?  

דירה היא בעצם צימר יותר גדול.  צימר מתאים בעקר לזוגות, יש בו מקלחת, שירותים, מיטה, כמו במלון למעשה, הוא קטן ומתאים לזוג. דירה היא צימר גדול שיש בה חדרים, סלון, מטבח מאובזר, בד"כ גם מרפסות ועוד. אז משפחה עם 3 ילדים שמגיעה ליער השחור, כדאי לה וצריכה היא לישון בדירת נופש, זה ממש כמו בבית, יש חדרים ולא צפוף כמו בצימר זוגי, ובערב כשחוזרים מהטיול, יושבים כולם בסלון ומחליפים חוויות של אותו יום, או לחילופין רואים סרט ביחד, כמובן שרוב המשפחות גם יושבות לאכול ארוחת ערב בדירה, בפינת האוכל או בסלון הדירה, ממש כמו אצלנו בבית.  את הדברים האלו אי אפשר לעשות בצימר, כי אין את הסלון ופינת האוכל, אין בעצם את המקום למפגש החברתי משפחתי המגבש הזה.  עוד הבדל משמעותי בין צימר לדירה. בצימר מקבלים ארוחת בוקר ובדירה אין ארוחת בוקר, כי יש מטבח מאובזר והמשפחה יכולה לעשות ספגטי בערב, או להכין חביתות בבוקר למשל. יש משפחות שמתאים להם הקונספט של דירה מרווחת והמפגש החברתי בסלון, אבל הם לא אוהבות את הרעיון שצריך לבשל בדירה. אז יש פתרונות גם לבעיה הזו. יש בחלק קטן ביער השחור בעלי בתים שיש להם שילוב של צימרים ודירות כמו של משפחת קרויטלה בפלדברג למשל, ואז אפשר לשכור דירת נופש ולבקש ארוחות בוקר ואפילו ערב, כמו שמקבלים בצימרים. יש גם לא מעט מסעדות טובות וזולות עם ארוחות בוקר, אז אפשר ללון בדירה בטיטיזה למשל ובבקרים לאכול ארוחת בוקר ממש ליד הדירה. 

הרבה משפחות נרתעות מהמילה הוטל וכאן המקום להבהיר, שהוטל זה לאו דווקא "הילטון", כל משפחה ביער השחור בונה לעצמה בית מאבן עץ ומחלקת אותו לצימרים ודירות, אז אם קוראים למשפחה אדלר, אז היא תקרא לצימרים "הוטל אדלר" וכך הרבה משפחות גרמניות נוהגות להשתמש במילה הוטל. 

נרגיע גם את אלו שרואים הכל שחור...  ושואלים אותי אם הם יגורו בתוך בית של מישהו? או אם השירותים והמקלחת מחוץ לדירה ועוד כמה מחשבות פסימיות.  אז בדירה יש פרטיות לחלוטין, כל משפחה ודירתה, כמו שאתם נכנסים לדירה שלכם בעיר מגורכם, לא דרך שכן... ואתם מתקלחים באין מפריע, כך גם בדירות ביער השחור, הכל מתנהל בפרטיות, טובל בירוק ושלווה ואין מה להכניס מחשבות לא רצויות.  

אז אם נסכם ונעשה סדר: צימר יותר יקר מדירה כי זה בא עם ארוחת בוקר. צימר מתאים בעקר לזוגות שמחפשים גם ארוחת בוקר מוכנה ולא התעסקות עם בישול. בשנים האחרונות גם זוגות תרים אחרי דירות, כי האמת זה כיף יותר, יש מטבח וסלון, אפשר לשים במקרר שתיה, פירות, מעדנים וכו'. מלון זה עסק יקר מאד, בעקר אם יש משפחה עם ילדים, אז צריכים למעשה לשלם לשני חדרים וזה מייקר משמעותית את עלות הטיול ליער השחור. מה גם שעם כל הכבוד ל"פסיליטיס" ולישרותי המלון, מה הטעם לשלם על משהו שהסיכויים קלושים שנהנה ממנו. בקושי נמצאים בלינה ולא מנצלים את מה שהמלון מספק, אז חבל על הכסף. ואכן רוב המטיילים ביער השחור לנים בדירה ומשלמים גם פחות.

כל המלונות הצימרים והדירות לפי ישובים איזורים ועיירות:
מלונות בעיירה טיטיזה    דירות בעיירה טיטיזה   צימרים בטיטיזה   דירות בעיירה פלדברג  מלונות בפלדברג 

צימרים בפלדברג  דירות בעיירה טודטנאו   מלונות בטודטנאו  צימרים בעיירה טודטנאו  דירות בעיירה לנצקירש  

מלונות בלנצקירש  צימרים בלנצקירש   דירות בהינטרצרטן  מלונות בהינטרצרטן  דירות בעיירה ברייטנאו       

מלונות בברייטנאו  דירות בעיירה שלוכזה   מלונות בשלוכזה  צימרים בשלוכזה   דירות בעיירה ברנאו              

מלונות בעיירה ברנאו  צימרים בברנאו  מלונות באלזס ודרך היין    דירות נופש באלזס ודרך היין 

דירות נופש בבודנזה(אגם קונסטנץ)   צימרים בצפון שוייץ  מלונות בעיר פרייבורג  דירות בעיר פרייבורג

דירות בבאדן באדן   מלונות בבאדן באדן   דירות ומלונות באירופה פארק

מי שבכל זאת מתעקש על מלון, הנה כמה מומלצים במיקומים מעולים:
אוכסן   שלהדורן  שורצולדהוף   ברוגר אם זה  טרשרס המלון הטוב בטיטיזה  ולדק   מלון עם דירות למשפחות

פטרלה        שילוב של דירות עם ארוחת בוקר עם פארק חבלים  

שילוב של דירות עם ארוחת בוקר          שילוב של דירות עם ארוחת בוקר על האגם

עוד דירות וצימרים מומלצים