השכרת רכב הזולה ביותר ביער השחור

בלתי אפשרי לערוך טיול ביער השחור מבלי לקחת רכב. כדי להגיע מהלינה שלנו לכל האטרקציות ונקודות הענין, לטייל בשבילי היער השחור, באמצע שומקום ולהרגיש כמו עמי ותמי חייבים רכב ואי אפשר להתפשר על כך.  את הרכב ליער המושכר ליער השחור צריך לסגור כבר מהארץ וכמה שיותר מוקדם, במיוחד אם מדברים על מיני ואנים של 7 מקומות ובטח על ואנים של 9 מקומות.  בשדה התעופה של מינכן ופרנקפורט יש דלפקים של כל החברות המובילות של השכרת הרכב כגון: יורופקאר, סיקסט, אויס, הרץ, באדג'ט ועוד.  גרמניה ידועה כספקית הטובה ביותר של רכבים מושכרים. רכב להשכרה בגרמניה הוא תמיד יהיה חדיש יותר, ברמת תחזוקה גבוהה ויש לכם סיכוי גבוה יותר שישדרגו אתכם.  הגרמנים אכן משדרגים הכי הרבה לעומת מדינות אחרות באירופה ובד"כ תקבלו גם רכב תוצרת גרמניה. כלומר מי שישכור ואן 9 מקומות למשל, רוב הסיכויים שיקבל רכב כמו מרצדס ויטו ולא פיאט דוקאטו כמו שמקבלים באיטליה. 

אי אפשר לקבוע מראש את סוג הרכב, אבל את הדרג יהיו חייבים לתת לכם בדלפק. כלומר אם ההזמנה היא לרכב ואן 9 מקומות, אז נכון שאי אפשר להבטיח שזה יהיה מרצדס ויטו, אבל חברת השכרת הרכב בגרמניה תהיה מחויבת לתת רכב באותה רמה באותו דרג, כמו למשל פוקסוואגן קאראוול או אופל ויוארו, שהם אגב שלושתם מצוינים(אני נהגתי על כולם).  

למשפחה של חמש נפשות מומלץ לשכור פאסאט סטיישיין, הרכב הוא גדול ונוח ויש מקום למזוודות.  כמובן שאם הילדים הם ממש גדולים ויש גם ציוד רב, אז כדאי לחשוב על מיני ואן של 7 מקומות.  המלצה שלי למי שנוסע ליער השחור ושוכר רכב מיני ואן ומעלה, לא לקחת רכב לבדיוק כמות הנוסעים. כלומר אם אנחנו נניח 7 נפשות, אז כדאי לקחת רכב ואן של 9 מקומות ולא של 7 כי אחרת יהיה צפוף לכולם ולא יהיה מקום למזוודות.  

יש לא מעט בלבול בנוגע לסוגי רכבי השכרה, ולעתים הגבול הוא דק מאד בין הקטגוריות, הבלבול השכיח הוא בדגמים שבאים אחרי "הרכב המשפחתי" ונעים עד לואן הגדול אז למען עשות סדר לעצמנו, נדבר על 4 הקטגוריות הפופולריות:

מיקרו ואן – זה רכב שהוא עדין ל-5 נפשות כמו הפסט, אבל נותן תחושה פסיכולוגית של ואן (אותם דגמים כמו רכבי 5+2)

5+2  - זה רכב שיכול להיות בשתי צורות, האחת רכב של 5 ומקום למזוודות כמו בסטיישיין
           ויכול להושיב גם 7 אנשים, אבל אז מצמם את המטען לבקושי 2 מזוודות (אותם דגמים כמו מיקרוואן)

מיני ואן 7  -  רכב המיועד ל-7 נפשות עם תא מטען בינוני  

ואן 9 מקומות  -  הרכב השכור הגדול עם מספר המקומות המקסימלי כולל תא מטען גדול

מי שבא לו להתפנק, יכול לבחור בדגמי פרימיום, שבאים בד"כ עם GPS מובנה.  

לגבי רכבי פרימיום יש 3 דרגות:
ב.מ.וו                     אאודי                         מרצדס
סדרה 3                                     C-class                                            A3-A4
סדרה 5                                       E-class                                                 A6           
סדרה 7                                      S-class                                                  A8

טיפ חשוב לפני סיום: שכרתם רכב בגרמניה, לפני שאתם מחזירים, רגע לפני ההגעה לשדה התעופה, ודאו שטנק הדלק מלא, אחרת חברת ההשכרה תחייב אתכם פי 2 ויש גם מקרים פי 3!!!!!! .